Sport Sport ZP Izdvojeno

SuperSport 1.NL (2022./2023., 26. kolo): DUGOPOLJE – SOLIN 0:4

Susjedski derbi zasluženo pripao efikasnijima!

Nakon dvije pobjede Solinjani se vratili na četvrto mjesto!

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 400. Sudac: Renato Lacić (Split). Pomoćnici: Dujo Sarić (Prugovo) i Kristijan Kuduz (Vrlika). Četvrti sudac: Ante Terzić (Podstrana). Delegat: Vicko Bućan (Mravince).

STRIJELCI: 0:1 Mamić (6), 0:2 – Chinedu (31), 0:3 – Mamić (37), 0:4 – Maganjić (90+3).

NK DUGOPOLJE (4-3-3): T. Silić – Mikulić (od 46. Gulišija), Ljubičić, Kurtović, Mekić – Mlinarić (od 83. Čengić), Balić (od 57. Lusavec), Tešija – Rodić, Torres (od 83. Domić), Đukić (od 46. Cruz).

Trener: Ivica Žuljević.

NK SOLIN (4-3-3): Kargotić – Markota, Buljan, Tomić, Novak-Stanko – Dadić, Ninčević (od 83. Kaćunko) – Mamić (od 68. D. Topić), Chinedu (od 83. Maganjić), Vodanović (od 89. Majdov).

Trener: Marko Lozo.

ŽUTI KARTONI: Torres (27), Maganjić (90+3).

IGRAČ UTAKMICE: Luka Mamić (NK Solin).

Susjedski derbi zasluženo je pripao Solinjanima, koji su pitanje pobjednika riješili u prvom dijelu utakmice. Bili su efikasniji od jalovog domaćeg napada, koji nije realizirao ni kazneni udarac u 44. minuti, Đukić je pucao preko vrata. U drugom dijeli Dugopoljci su imali neefikasnu inicijativu i nisu uspjeli savladati dobrog Kargotića. Nakon druge uzastopne pobjede Modri su se vratili na četvrtu poziciju na kojoj su bili veći dio drugog dijela prvenstva!

Solinjani su već u 6. minuti došli u vodstvo, nakon ubačaja Karla Vodanovića s lijevog boka Luka Mamić koristi neodlučnost domaće obrane i iz blizine nogom zabija, za 0:1! Uzvraćaju domaćini ali je signalizirano zaleđe Balića. U 24. minuti dug napad Dugopolja završio je udarcem Tešija ali je lopta zapela u bloku solinske obrane. Nedugo zatim na suprotnoj strani udarac Ninčevića s oko 20 metara brani vratar Toni Silić. U 29. minuti bravo za vratara Ivana Kargotića, jer je obranio nogom udarac Ivana Rodića iz blizine.

U 32. Solin je povećao vodstvo nakon brze i točne kontre, 2:1, Mamić nije bio sebičan servirao je loptu Stephenu Chineduu a on zabija pod gredu s 10-tak metara, za 0:2!

U 37. minuti 0:3, ubačaj Ivana Markote s desne strane izvrsno reagira Mamić i glavom skreće loptu a ona između nogu vratara Silića završava u mreži!

Nakon što su gosti propustili kontru domaći imaju priliku za pogodak s bijele točke, nakon što je Buljan prekršajem zaustavio Rodića, no Đukićev udarac je završio visoko preko vrata!

Nastavak su bolje otvorili Dugopoljci ali Kargotićeva mreža ostaje netaknuta. Prilike su propustili Cruz i Kurtović nakon udaraca iz kuta, a Kargotić je pobjednik dva puta brani udarce Cruza i Rodića iz blizine. Modri s Jadra se znalački brane i prijete kontrama, što im je uspjelo u sudačkoj nadoknadi, kada je Josip Maganjić stavio točku na „i“, za 0:4!

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.