|  |  |

Sport Sport

SPORTSKE VIJESTI SOLINA

RUKOMET – RK SOLIN: Mladi rukometaši U11 i U17 osigurali završnicu PH

SOLIN – Što se tiče mlađih uzrasta RK Solin, u tijeku su natjecanja u četiri regionalne lige, U-17, U-15, U-13 i U-11. Iz svake od tih liga četiri prvoplasirane momčadi plasirati će se na završnice Prvenstva Hrvatske, koje će se ove godine održati u Poreču, tijekom svibnja i lipnja.

– U ovom trenutku možemo istaknuti kako momčadi U-17 pod vodstvom trenera Jakše Bužančića i U-11 pod vodstvom trenera Deana Perčina trenutno zauzimaju druga mjesta u svojim ligama i skoro su već osigurali nastup na završnicama. Biti će veliko iznenađenje ukoliko se taj uspjeh ne ostvari, dok se momčadi U-15 pod vodstvom trenera Josipa Tukića i U-13 pod vodstvom trenera Andrija Jajića još uvijek bore za ostvarenje tog cilja – rekao je zadovoljno predsjednik kluba Ćićerić.

1.ŽNL NS ŽSD: OMLADINAC – VAL 1:1

VRANJIC – SC Kava. Gledatelja 150. Sudac: Drago Pavić (Dugi Rat).

STRIJELCI: 0:1 – Pleština (14), 1:1 – Ožegović (88-11m).

NK OMLADINAC: J. Radić, M. Radić, K. Podrug, Ćopo, Gudelj (od 67. Radmilo), Brdar, Bilojelić, Ožegović, Vučemilović-Alegić (od 90. Vujčić), Vojković, Puljiz. Trener: Vinko Marača.

HNK VAL: Romić, Stanković, Maretić, Kojadin (od 64. Duvnjak), Plazonić, Čubrilo, Udovičić (od 90. Bašimanović), Vučić (od 73. Krak), Pleština, Rušnov, Suman. Trener: Petar Matetić

Iskusni Branko Čubrila je asistirao Pleštini za vodstvo gostiju iz Kaštel Staroga. Veliku priliku za poravnanje su propustili domaćini kada Vučemilović Alagić idealno s boka poslužio Ožegovića, koji nije poentirao, potom je Ćopo pogodio gredu. Desetak minuta poslije oboren je u kaznenom prostoru Vučemilović Alagić a Ožegović je s bijele točke donio zasluženo izjednačenje, najpravedniji ishod u ovoj borbenoj utakmici.

1.NL – Sezona 2022./2023., 22. kolo: SOLIN – DUGOPOLJE 1:1

U borbenom derbiju neriješeno dovoljno obojici za među šest na ljestvici

HRVACE – Igralište NK Hrvace. Gledatelja 300. Sudac: Mateo Erceg (Benkovac). Pomoćnici: M. Pavić i Brajković. Četvrti sudac: Vukančić. Delegat: N. Ljubičić.

STRIJELCI: 0:1 – Mekić (45), 1:1 – Chinedu (74-11m).

NK SOLIN (4-2-3-1): Kargotić – D. Topić (od 58. Kaćunko), Buljan, Novak-Stanko (od 45. Džaja), Puljić – Dadić, Ninčević – Vodanović (od 58. Llanos -, od 65. Pekić), Kušeta, Mamić – Chinedu.

Trener: Marko Lozo.

NK DUGOPOLJE (3-5-2): T. Silić – Ljubičić, Čerina, Vladušić (od 46. Tešija) – Gulišija, Lusavec (od 70. Domančić), Balić, Mlinarić, Mekić – Đukić (od 56. Torres), Rodić (od 71. Cruz).

Trener: Ivica Žuljević.

CRVENI KARTONI: Trener i predstavnik Dugopolja Žuljević i Doždor (74).

ŽUTI KARTONI: Ljubičić (20), Dadić (22), Pekić (67), trener Lozo (74), Džaja (79), Kušeta (88).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Kargotić.

Dalmatinski derbi odigran je na igralištu drugoligaša u Hrvacama, jer se stadion Pokraj Jadra renovira a igralište SC Hrvatski vitezovi priprema se za treninge hrvatske reprezentacije uoči utakmice Walesom u Splitu. U veoma zanimljivom i žustroj utakmici oba suparnika su zasluženo osvojili po jedan bod, što im je na kraju druge etape osiguralo povoljniji ždrijeb za treće etapu od 11 utakmica, Solinu četvrto a Dugopolju šesto mjesto na ljestvici. Solinjani su tek u petoj utakmici nastavka postigli pogodak, i to iz kaznenog udarca! Jedino mladom sudcu Ercegu nije baš „legao“ derbi, griješio je na obje strane, uhvatio se u kompenzacijsku zamku iz koje se do kraja nije izvukao!

Solinjani su bolje otvorili utakmicu, u nekoliko navrata su ozbiljno zaprijetili mladom Toniju Siliću, koji nije pokleknuo zahvaljujući nepreciznošću igrača Solina. Prvo se Vodanović dosta namještao u 10. minuti i lopta u rukama vratara, u 12. ubačaj Ninčevića i Novak-Stanko glavom puca pokraj vrata, potom ubačaj Vodanovića a Chinedu iz okreta puca pokraj stative. Uslijedio je solo prodor Chinedua i udarac preko vrata, zatim je i Ninčević iz slobodnog udarca očešao gredu!

Od 22. minute opasniji su Dugopoljci, Đukićev udarac završava u naručju Kargotića. U 25. iskusni Rodić je na sceni ali njegov udarac uspijeva odbiti Kargotić. U 27. minuti Ljubičić nepropusno zaustavlja u prodoru Chinedua, sudac mu progledava kroz prste drugu opomenu, i nakon toga slijedu kompenzacije! Na suprotnoj strani Rodić ponovno puca preko vrata, a branič Solina Puljić iz slobodnog udarca ne uspijeva savladati Silića.

Sve je mirisalo na čistu nulu do odmora, no u 45. minuti Dugopoljci dolaze u vodstvo, 0:1! Nesporazum obrane Solina, Mamića a zatim Buljana koristi branič Dugopolja Filip Mekić i jakim udarcem pogađa suprotni kut. U to vrijeme je bio izvan igre ozlijeđeni branič Novak-Stanko, koji je nakon pogotka i službeno zamijenjen!

I drugo poluvrijeme su opasnije otvorili Modri s Jadra, Ninčević je fantastičnom loptom uposlio Vodanovića, koji nije iskoristio priliku. U 55. ubačaj Puljića i glavom puca Mamić. Minutu poslije brzu kontru koristi Rodić, koji pogađa suprotnu stativu. Nakon pet minuta igru mora napustiti Llanos, koji je tek ušao a bio je i upitan njegov nastup zbog ozlijede!

U 72. minuti, kardinalna pogreška sudaca, očiti aut u korist Dugopolja je dosuđen za Solin u njegovoj polovici, slijedi kontra i Mamić izbija ispred Silića koji ga ruši u svom kaznenom prostoru, sudac uz zadršku dosuđuje kazneni udarac za Solin, ispravno. Precizan je s bijele točke Stephen Chinedu, lopta u jednu a Silić u drugu stranu, 1:1!

Nakon toga slijedi opsada Solinovih vrata, i to je bilo razdoblje izvrsnih udaraca Mekića i Domančića ali junak je vratar Ivan Kargotić, najzaslužniji za prvi bod njegove momčadi u nastavku prvenstva, i četvrtu poziciju uoči treće etape. I Dugopoljci su bili nešto veseliji kada su doznali da su Dragovoljci potopili Jarun, i tako im osigurali šestu poziciju!

U 23. kolu (3. etapa) Solin je domaćin Kustošiji, a Dugopolje je domaćin Hrvatskom dragovoljcu.

U 24. kolu Solin gostuje u Bijelom Brdu, a Dugopolje je domaćin Orjentu 1919.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.