|  |

Sport

SKEET: Prvak Hrvatske je Pavao Gančević (SK Mravince), a ekipno SK Voljak

Pavao Gančević (SK Mravince) je prvak Hrvatske u disciplini Skeet

Održavanjem Prvenstva Hrvatske u olimpijskim disciplinama skeet i trap završila je i druga etapa ovogodišnje natjecateljske sezone. Naime u Novigradu prošli vikend održana je završnica Prvenstva RH gdje su snage odmjerili stari znanci u obje discipline.

6. Vlaho Kovačić, SK Dubrovnik

Osvajanjem, 1. mjesta ekipno, SK Voljak ostvario je 15. jubilarnu titulu ekipnog prvaka RH U ovoj disciplini.

Žestoka borba do kraja bila je između SK Omiš i SK Dubrovnik gdje je bilo presudno iskustvo vrhunskog strijelca Ante Kovačića ( SK Omiš ) koji je ostvario 116 pogođenih meta i time donio prednost svom klubu.

U pojedinačnom dijelu natjecanja u borbi za medalje ostali su stari znanci nekadašnji seniorski i juniorski reprezentativci RH. Izvrsno raspoloženi Pavao Gančević zasluženo je osvojio 1. mjesto. Gančević je još kao junior iskazao svoj talent i bio učesnik Svjetskog prvenstava 2006. u Zagrebu. Međutim životne obveze nas udalje od ovog sporta stoga u zadnje vrijeme nije bio prečesto aktivan na natjecanjima. Vjerujem da će osvajanje titule prvaka RH biti dovoljan motiv da se ovaj talentirani strijelac iz Mravinaca aktivnije uključi i posveti ovom sportu. Pogotovo što će 2021.godine Hrvatska u gradu Osijeku biti domaćin Europskog prvenstva u streljaštvu, a očekuje se da će HSS imati reprezentaciju u obje discipline.

Ante Kovačić je ostvario izvrsan rezultat u kvalifikacijama i zauzeo 2. mjesto u finalu i time pokazao da se ne može zaboraviti pucati. Međutim ni on u zadnje vrijeme nije bio prečesto aktivan. Redovnim treningom sigurno bi vratio svoju formu i ostvarivao rezultate kao kad je nastupao za reprezentaciju.

Ovogodišnji “rookie” u ovoj disciplini Pavao Granić osvojio je 5. mjesto sa 112 pogođenih meta isto kao i u KUP-u Hrvatske gdje je također osvojio 5. mjesto sa 114 pogođenih meta.

Zaključimo kako je Gančević već u svojoj prvoj povratnoj sezoni svojim rezultatima ukazao konkurenciji da se na njega ozbiljno može računati. Svojim rezultatima i pristupom vidljivo je da ovaj talentirani strijelac ima jasno postavljeni cilj u ovom sportu.
Vrijedno je spomenuti i mladog talentiranog juniora Vlaho Kovačić člana SK Dubrovnik koji se svojim rezultatom plasirao u finale. Osvojenim 6. mjesto pokazao je starijim iskusnijim kolegama da se treba i može računati na njega.

U cilju da se u ovaj sport uključi što više mladih momaka i pridonesu masovnosti , a time i uspjehu ove discipline, SK Voljak ozbiljno razmišlja o organizaciji “Campa” za treniranje i upis mlađih strijelaca u disciplinu skeet gdje bi uz dokazano znanje i iskustvo zasigurno iznjedrili još pokojeg vrhunskog strijelca.

Čestitke svim osvajačima medalja ekipno i pojedinačno.