|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

SHOOTING HOPES – Solinjanin Ante Krište zlatni

Na međunarodnom juniorskom turniru “Shooting hopes” Ante Krište, inače član Streljačkog društva DC Solin osvojio je zlatnu medalju na zračnom pištolju.

Od 26. do 29. svibnja u Plzenu, Češka Republika, održan je međunarodni juniorski turnir Shooting hopes. Na turniru svake godine nastupa veliki broj sportaša iz svih zemalja svijeta, a ujedno je poslužio i kao zadnja provjera prije Europskog prvenstva u Estoniji. U sastavu reprezentacije su bila četiri sportaša iz Solina: Ante Krišto, Ivan Petričević, Danijela Vukadin i Oriana Jajić.

Rezultati su bili jako dobri, a posebno treba istaknuti pobjedu i zlatnu medalju Ante Krište na zračnom pištolju. Ivan Petričević je u sastavu ekipe, zajedno za Andrijom Mikuljanom i Bornom Petanjekom u ležećem stavu osvojio brončanu medalju. Pojedinačno je u disciplini trostav kod juniora na pušci Borna Petanjek bio drugi. Danijela Vukadin je odradila dobar meč i zauzela 15. mjesto na zračnoj pušci.