|  |

Općina Klis

REMI NA KLISU Topuzović donio preokret, Božinović spasio Klišane

Gosti iz Dubrovinika izveli su preokret u drugom dijelu utakmice no u Dubrovnik ipak nose samo bod s Klisa, veliki hendikep za Klišane pokazao se izostanak Zvonimira Teklića koji je preskočio ovaj dvoboj zbog zdrastvenih problema.

Uskok – GOŠK DU 2:2

Klis – stadion iza Grada, Gledatelja 50. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Katuša i Štampalija.

Strijelac: 1:0 Maretić (25), 1:1 Cicijelj (47), 1:2 Topuzović (69), 2:2 Božinović (71).

Već u 2. minuti gosti su izveli opasnu akciju koju je završio Baldo Cicijelj udarcem u gredu, da se na Klis nisu došli braniti gosti su pokazali i u 22. minuti kada je odličnu prigodu za pogodak propustio Topuzović koji ne koristi odličnu povratnu loptu na desetak metara od gola Milakovića.

Igru između dva šesnaesterca gledali smo sve do 30. minuti kada Matej Maretić u stilu rasnih golgetera trese mrežu iza leđa Kristića, dugu loptu gurnuo je sam sebi u for i onda snažno odapeo u malu mrežicu za 1:0.

Uskoci umalo odlaze na 2:0 u 33. minuti, dugo se na udarac namještao Luka Grubišić i na kraju umjesto mreže naciljao Kristića, prednost domaćinu sačuvao je do poluvremena vratar Milaković, nesretno je proklizao Vuknić lopte se domogao Fadić i snažnim udarcem gađao donji lijevi kut vrata no Robert Milaković odbija u korner.

Brza akcija gostiju na početku drugoga dijela donjela je gostima poravnanje, loptu iza leđa obrane domaćih dohvatio je Baldo Cicijelj i loptu progurao ispod Milakovića za 1:1, uzalud su domaći protestirali kod pomoćnog suca Štampalije čija je zastavica u ovome slučaju ostala spuštena.

Potpuni preokret gosti su izveli u 69. minuti, korner je s desne strane izveden u uigranoj akciji, umjesto ubačaja lopta je prizemno ubačena na sami rub kaznenog prostora gdje je topovski zahvaća Anel Topuzović i pogađa u desne rašlje pored nemoćnog Milakovića.

Srećom za domaće, radost gostiju potrajala je prekratko, jer već dvije minute nakon, po loptu sada u mrežu ide Milakovićev kolega na drugoj strani Kristić, ubačaj s lijeve strane u gužvi je pred vratima prihvatio Božinović i glavom loptu poslao iznad Kristića za 2:2.

Pokušali su Uskoci do kraja utakmice stisnuti goste za pobjedu, no najbolju prigodu za pogodak do kraja utakmice imali su gosti, u 88. minuti jednu brzu kontru Fadić nije pretvorio u pogodak, u tome ga je spriječio novom dobrom intervencijom Robert Milaković.

izvor: Dalmatinski nogomet