Prošlog vikenda rukometaši Solina nastupili u tri grada

1 .HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – JUG, 16. kolo:

Solin – Hrvatski Dragovoljac 21:33 (12:10)

Solin: Režić, Maleš 2 (1), Perak, Ćićerić 3, J.Smoljo 6 (3), M.Smoljo 1, Pojatina, Musulin 2, Barišić, Jukić, Ninčević 2, K.Vrgoč, Perčin, Radnić, F.Vrgoč 5, Škomrlj.

Odlično otvaramo utakmicu i pred oko 700 ljudi, u uzavreloj atmosferi dvorane “Ribnjak” u Omišu, vodimo sa 10:4 i 12:6. Nažalost, pred kraj poluvremena došlo je do “naguravanja” ispred našeg gola i nakon toga tijek utakmice kreće u drugom smjeru. “Dragovoljci” smanjuju razliku do kraja poluvremena i u istom tonu nastavljaju na početku drugog poluvremena. Kod rezultata 16:16 ne uspijevamo realizirati par napada, protivnik odlazi na 16:21 i mi više ne nalazimo načina da se vratimo u utakmicu.

Iduće kolo nas očekuje gostovanje u Crikvenici, gdje sigurno ne idemo sa bijelom zastavom. Ni ovaj put nećemo biti kompletni jer je naš golman Barišić prestrogo zaradio plavi karton, te je kažnjen sa zabranom nastupa na prvoj idućoj utakmici.

3. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – JUG, 14. kolo:

Opuzen – Solin II 20:33

Solin II: Melvan 7, Smoljo 8 (1), Boban 5, Čukušić 2, Lipovac 3, Ivić 3, Milaković, Ćoko, Banovac 3.

Naši mladići upisali su i osmu pobjedu, te sa 17 bodova drže prvo mjesto u 3.Hrl-jug.

“MALI ŽABAC 2017.”

U organizaciji Rk “Metković 1963” održan je 3. turnir u mini rukometu, koji je okupio 44 ekipe iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Mi smo nastupili sa 4 ekipe i 30 djece, dvije ekipe u kategoriji 2006. i mlađi, te dvije ekipe u kategoriji 2007. i mlađi.

Najviše uspjeha ostvarili su dječaci iz ekipe Solin 1, rođeni 2006. i mlađi, koji su na poprilično uvjerljiv način osvojili 1. mjesto sa 7 pobjeda iz 7 utakmica. Najveću pozornost privukli su igrači iz ekipe Solin 2, u istoj toj kategoriji, čiji je sraz protiv Žrk “Hoteli Makarska” pratila velika većina u dvorani. Takvu količinu “borbenosti” ne viđamo ni na ragbijaškim utakmicama…

Dječaci iz ekipe Solin 1 u mlađoj kategoriji osvojili su drugo mjesto u grupi, ostvarivši pritom 3 pobjede, 1 neriješen rezultat i 1 poraz, dok su njihovi kolege iz ekipe Solin 2 skupljali neprocjenjivo iskustvo igranja, te usput upisali pobjedu protiv RA “Čapljina 2”.

Zahvaljujemo domaćinima na prijemu i organizaciji, a mi se nadamo da dogodine dolazimo bar sa 40 djece, kazali su nam iz kluba.