|  |  |

SD Županija Sport

NOGOMET – KUP HNS-a – 1/16 finala: DUGOPOLJE – LOKOMOTIVA 1:1 (8:9)

Lokomotiva nakon jedanaesteraca prošla Dugopolje

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 700. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica i Ivica Radošević. Četvrti sudac: M. Erceg. Delegat: Jure Zečević (Knin).

STRIJELCI: 0:1 – Kulenović (12), 1:1 – Maganjić (51/11m).

JEDANAESTERCI: 2:1 – Čerina, 2:2 – Dabro, 3:2 – Bašić, 3:3 – Raul, 4:3 – Kurtović, 4:4 – Stojković, 5:4 – Rodić, 5:5 – Mersinaj, 6:5 – Jenjić, 6:6 – Đira, 7:6 – Balić, 7:7 – Soldo, 8:7 – Posinković, 8:8 – Marić, Kuliš puca brani Nevistić, 8:9 – Cipetić.

NK DUGOPOLJE (4-3-3): Silić – Karabatić, Čerina, Kurtović, Bašić – Jenjić, Grozdanovski, Javorčić (od 68. Balić) – Glavović (od 68. Posinković), Maganjić (od 90. Kuliš), Brnić (od 46. Rodić).

Trener: Hari Vukas.

NK LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Nevistić – Cipetić, Soldo, Mersinaj, Miličević – Maleš (od 73. Raul), Marić – Pivarić (od 81. Hoxa), Kačavenda (od 64. Dabro), Goričan (od 46. Stojković) – Kulenović (od 73. Đira).

Trener: Silvio Čabraja.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Kurtović (11), Mersinaj (19), Marić (52), Kačavenda (56), Soldo (75), Rodić (86), Raul (96).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Nevistić.

U povijesnoj utakmici drugoligaš Dugopolje je izvrsno parirao prvoligašu u svim segmentima igre, u regularnom dijelu i u produžecima. Nažalost domaćini su pokleknuli tek u osmoj seriji jedanaesteraca kada je Nevistić obranio udarac mladog Kuliša, a zatim Branimir Cipetić pogodio za konačnih, 8:9, i Lokomotivu odveo u osminu finala Kupa HNS-a.

Trener Silvio Čabraja nije imao na raspolaganju ozlijeđene i bolesne Cokaja, De Haasa, Tucija i Petraka, a njegov domaćin Hari Vukas nije mogao računati na Pervana, Bekavca, Ćubelića i Milanovića.

Nakon početnog ispitivanja snaga igru započeo kontrolirati prvoligaš.

Već u prvoj izglednoj prigodi gosti su poveli. U 11. minuti pucao je Mateo Marić s oko 25 metara a lopta je na svom putu pogodila u ruku Roka Kurtovića metar ispred kaznenog prostora. Kod lopte su bila dvojica spremna za izvođenje slobodnog udarca, Kulenović i Pivarić, što je zasigurno zbunilo mladog vratara Silića. Pucao je Sandro Kulenović desnom nogom pokraj živog zida i pogodio lijevi Silićev kut, za 0:1 u 12. minuti.

I domaćini su imali priliku, u 20. minuti ubačaj Brune Jenjića iz slobodnog udarca s desne strane, a najviši u skoku je stoper Dugopolja Roko Kurtović i glavom puca pokraj stative. Uslijedila je brza akcija gostiju ali s dosta dodira u završnici, koju je završio Marić udarcem u obrambeni blok Dugopolja. U 34. minuti gosti su zatresli mrežu domaćina, no ranije se čuo zvižduk Kulušića zbog prekršaja nad vratarom Silićem. U istoj minuti Goričan je izbio u priliku no blokirao ga je Karabatić, i izboren je samo udarac iz kuta. Do odmora je igru kontrolirala momčad sa Kajzerice, i nije dozvolila napadačima Dugopolja na pravu intervenciju vratara Nevistića.

U nastavku domaćini su nešto agresivniji i poravnavaju rezultat. U 50. minuti Marić ruši Maganjića u svom kaznenom prostoru, zaradio je žuti karton i penal za Dugopolje. Udarac s bijele točke izveo je srušeni igrač Josip Maganjić i jakim udarcem pogađa cilj, 1:1, Nevistić u jednu a lopta u drugu stranu.

U 52. Marić puca iz daljine pokraj vrata. U 57. izvrsna prilika Dugopolja, desni bok je probio Maganjić i odigrao povratnu na Glavovića a on je pucao iz poluokreta pokraj stative. Obojica su zaslužili pljesak.

U 71. dug napad gostiju završio je Stojković udarcem sa 20-tak metara, lak plijen Silića. Nedugo zatim Soldo je pravovremeno blokirao Maganjića, koji je pokušao škaricama pogoditi cilj. U 87. gosti su se veselili ali kratko, Dabro je zatresao mrežu Dugopolja ali je pomoćni sudac Radošević signalizirao zaleđe sa malom zadrškom, što je zbunilo igrače i publiku! U 89. Jenjićev udarac iz kuta je sačekao na volej stoper Čerina ali visoko preko vrata. U sudačkoj nadoknadi ubačaj Cipetića i udarac Marića tik pokraj stative.

PRODUŽECI: 2X15 minuta

U prvih 15 minuta produžetaka ravnopravna i oprezna igra! Tek u 105. Dabro je u prilici iz blizine ali puca pravo u dobro postavljenog Silića. Nakon izmjene strana nastavljena je junačka borba na terenu kao da nitko ne želi jedanaesterce. U 112. minuti Kulušić je pokazao na penal za domaćina, no nakon konzultacija promijenio je odluku, jer je lopta u ruku uz tijelo pogodila napadača Dugopolja u k.p. Lokomotive! Idu Dugopoljci a ne štede se ni Zagrepčani ali je ipak Silić ima više posla. Kraj utakmice 1:1.

Nakon prve serije po pet uspješnih izvođača i dalje je neriješeno, 6:6. U osmoj seriji Nevistić brani udarac Kuliša a Cipetić, Kaštelanin sa privremenom radu u Zagrebu, pogađa za konačnih 8:9. Lokomotiva ide dalje a igračima Harija Vukasa čestitke za dobru igru, borbenost i energiju!!

Ulaznice za humanitarne svrhe

NK Dugopolje i na ovoj domaćoj utakmici organizirao je humanitarnu akciju, koja za cilj ima pomoći hrabrom sumještaninu mladiću Mateu Dodoji da stane na noge. Akciju su podržali kupnjom ulaznice po cijeni od 30 kuna. Akcija vrijedna hvale!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.