|  |  |

SD Županija Sport

NOGOMET – 1.NL – Sezona 2022./2023., 1. kolo: Croatiji pripao dalmatinski derbi

DUGOPOLJE – CROATIA 0:2

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 500. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Pomoćnici: Nikola Kamenarić i Filip Sinković. Četvrti sudac: Ivan Čužić. Delegat: Marinko Tadić-Šutra.

STRIJELCI: 0:1 – Šabić (2), 0:2 – Marković (45).

DUGOPOLJE (4-2-3-1): J. Silić – Bašić, Kurtović, Čerina, Mekić (od 46. Mikulić) – Balić (od 63. Ljubičić), Tešija 6 (od 74. Đukić -) – Rodić, Mlinarić, Zovkić (od 46. Torres) – Glavović (od 46. Kovačević).

Trener: Ivica Žuljević.

CROATIA (4-2-3-1): Gudelj – Todorić, Šalinović, Tipurić, Bekavac (od 31. Bošnjak) – Brkić, Gadže – A. Šuto (od 7. Bushaj – od 60. Bagadur), M. Šabić, Marković (od 60. B. Karoglan) – Majić (od 60. Jonjić).

Trener: Goran Karoglan.

CRVENI KARTONI: Nema

ŽUTI KARTONI: Tipurić (4), Kurtović (24), Tešija (48), Gadže (68), Ljubičić (70), Šabić (71), Bošnjak (70), B. Karaglan (90), Čerina (90).

IGRAČ UTAKMICE: Mario Gudelj (Croatia).

Dalmatinski derbi pripao je Croatiji, koja je na neki način priredila iznenađenje i kaznila domaćine za promašaje i kikseve u prvoj i posljednjoj minuti prvog poluvremena. Svakako treba istaknuti vratara gostiju Marija Gudelja, koji je bio gospodar svog prostora i izvrsnim intervencijama ostavio svoju mrežu netaknutu.

Već u 2. minuti šok za domaćina, nekoncentrirani ulazak u utakmicu kaznili su gosti, Mijo Šabić je nakon ubačaja iskosa glavom matirao Josipa Silića, za 0:1. Domaćini preuzimaju inicijativu na vrata Gudelja, koji je vrlo dobro reagirao u nekoliko navrata. Nakon nekoliko udaraca iz kuta obranio je volej udarac Rodića. U 19. minuti Bašić je pao u kaznenom prostoru, domaćini traže prekršaj, no nastavak igre udarcem iz kuta! Minutu poslije Gudelj ide u prazno ali Glavović ne uspijeva stignuti loptu. U 30. minuti udarac Rodića Gudelj odbija na noge Tešije koji iz blizine puca pravo u dobro postavljenog vratara. U 35. minuti Balić je došao u mat poziciju ali malo kasni u reakciji i blokiran je njegov udarac. U 37. udarac Todorića s oko 20 metara, no Josip Silić je izvrsno reagirao. Nedugo zatim akciji gostiju završio je Gadže udarcem preko grede. U sudačkoj nadoknadi pred veliki odmor slijedi još jedna kazna domaćinima, gubitak lopte u obećavajućem napadu i brzu kontru efektno iskosa je završio Marković, za 0:2. Na odmoru Žuljević je u svlačionici ostavio Glavovića, Mekića i Zovkića, u igru ubacuje napadače Torresa i Kovačevića, i braniča Mikulića. No, na kraju bez rezultatskog efekta. Lijepu priliku je ima Mlinarić u 50. minuti ali je pucao preko vrata, a niz ubačaja bili su Gudeljov plijen. Ipak Tores će žaliti za svojom prilikom. Gosti se znalački brane i kontrama traže treći pogodak, a najveću priliku je imao Bruno Karoglan u 77. minuti kada je pucao pokraj vrata. Na kraju gosti su zasluženo podijelili radost sa svojim mnogobrojnim navijačima. Upoznali su dobro teren na kojem će igrati i slijedeće kolo protiv Solina, koji je u Dugopolju domaćin zbog uređenja stadiona Pokraj Jadra!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.