|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NN – 1.NL – Solinjani okrenuli vodstvo Dragovoljaca uvjerljivo u svoju korist i gurnuli ih na pretposljednje mjesto!

SOLIN – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:1

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 300. Sudac: Filip Cindrić (Nova Kapela) 7,5. Pomoćnici: Babić i Kamenarić. Četvrti sudac: Romić. Delegat: Čanađija.

STRIJELCI: 0:1 – Vinogradac (21), 1:1 – Ninčević (25/11m), 2:1 – Nimely (31), 3:1 – Nimely (57).

SOLIN (3-4-3): Kargotić 7 – Pekić 7, Tomić 7, Novak-Stanko 6,5 – Markota 6,5 (od 71. D. Topić -), Ninčević 7,5 (od 87. Mamić -), Kušeta 6,5, Puljić 6,5 – Nimely 7,5 (od 77. Kačunko -), Maganjić 6,5 (od 71. Vodanović -), Chinedu 7,5.

Trener: Toni Golem 7,5.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (4-2-3-1): M. Marić 6 – Marušić 5,5 (od 46. A. Perić 6), Cruz 5,5, I, Marić 5,5, Žutić 5,5 – Vujanić 5,5, Ćavar 5,5 (od 46. Šutalo 6)– Belančić 5,5 (od 68. L. Perić -), Vinogradac 6 (od 46. Kangwanda 6), Skrbin 5,5 – M. A. Jurić 6.

Pomoćni trener: Ivo Milić 6.

CRVENI KARTONI: Nema

ŽUTI KARTONI: Vinogradac (41), Pekić (45), L. Perić (69), Kušeta (90).

IGRAČ UTAKMICE: Silvanus Nimely.

Solinjani su nakon vodstva gostiju u 21. minuti u svega deset minuta okrenuli rezultat u svoju korist. I u drugom dijelu su bili konkretniji i uspjeli povisiti na konačnih, 3:1. Nadasve treba istaknuti dvostrukog strijelca Nimelija, te Duju Ninčevića realizatora penala i dva ubačaja za pogotke, a Stephan Chinedu je bio ubojit prema vratima Marića, a nad njim je i napravljen prekršaj za kazneni udarac!

Domaćini su imali početnu inicijativu. Već u 4. minuti na ubačaj Puljića natrčao je Ninčević, no lopta prošle preko grede. U 6. minuti ubačaj Nimelija i pokušaj Chinedua nogom preko glave ali pokraj stative.

Dok su Modri diktirali tempo gosti su poveli. Nakon nekoliko zaleđe u koje su upadali igrači Dragovoljca, Toni Vinogradac je iskoristio nesporazum domaće obrane i loptom prebacio istrčanog mladog vratara Kargotića, za 0:1!

Slavlje gostiju nije puno trajalo, u 24. minuti Oliveira Cruz u svom kaznenom prostoru ruši Stephena Chinedua, čist kazneni udarac. Siguran realizator s bijele točke je Duje Ninčević, 1:1! U 29. Ninčević se izvrsno oslobodio svojih čuvara i servirao Maganjiću izglednu priliku, no njegov pokušaj prebačaja vratar Marić je pročitao.

U 31. šut Ninčevića s oko 25 metara iskosa vratar Marić uspijeva skrenuti preko grede. Slijedio je ubačaj Ninčevića iz kuta, lopte je u gužvi šetala oko crte i najprisebniji je bio Silvanus Nimeli i zabije za vodstvo Solina, 2:1! Pred odmor Nimely je odigrao povratnu za Ninčevića, koji nije uspio okruniti pogotkom, a na drugoj strani Marušić je pucao pravo u Kargotića. U 49. minuti Nimely je pripremio priliku Chineduu koji je iskosa gađao suprotni kut ali Marić brani.

U 57. minuti 3:1 za Modre. Ponovno je iz kuta ubacio Ninčević a Nimeli glavom ispred Marića zabije, zaslužili su pljesak. Slijedi otvorena igra do kraja, bez kalkuliranja. U 81. treba izdvojiti mat poziciju Kaćunka, koji je savladao Marića ali je neko iz obrane gostiju tijelom izbio loptu sa gol crte!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.