Sport Sport ZP Izdvojeno

NK SOLIN: U prvoj provjeri Solin poražen od Sloge

Predsjednik kluba Miro Delić i Abiola Grantt iz Barbadosa

Potpisao Abiola Grant Aman iz Barbadosa!!

SOLIN – Novi je igrač nogometnog prvoligaša Solina Abiola Grant Aman iz Barbadosa (20), igra na poziciji ofenzivnog veznjaka. A proteklih godinu bio je član slovenskog nogometnog drugoligaša Brežice, a dolazi iz kosovskog Super ligaša Balkanije! Abiola je nastupao i za U-17 reprezentaciju Barbadosa. Ugovor su potpisali predsjednik kluba Miro Delić i Abiola jučer uz Jadro, a zatim je odigrao prvo poluvrijeme sinoć u pokusnoj utakmici protiv Sloge.

Prošli tjedan kiša i potopljeni tereni odgodili su dvije prijateljske utakmice. Ipak bura je u srijedu navečer „dozvolila“ odigrati prvu trening utakmicu, iza zatvorenih vrata, protiv trećeligaša Sloge iz Mravinaca na gradskom terenu sa umjetnom travom u Vranjicu. Mravinčani su pobijedili Solinjane, rezultatom 1:0, pogotkom Marina Radića u 81. minuti. Prednost u prvom dijelu Modri nisu realizirali pogotkom, i nakon niza izmjena s obje strane slijedi kazna Slogaša!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.