|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NK SOLIN: Prva pobjeda u ovoj godini u nastavku prvenstva pod paskom trećeg trenera

SOLIN – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:0

U 26. kolu, u subotu 15. travnja 2023. na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju, igra se susjedski derbi Dugopolje – Solin.

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 400. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Brajković i Radošević. Četvrti sudac: M. Erceg. Delegat: Ivošević.

STRIJELCI: 1:0 – Chinedu (42), 2:0 – Novak-Stanko (71), 3:0 – Mamić (74).

SOLIN (4-3-3): Marović – Markota (od 84. Marinović), Tomić, Buljan, Novak-Stanko (od 76. Karabatić) – Dadić, Kušeta, Ninčević – Vodanović (od 84. Maganjić), Chinedu, D. Topić (od 66. Mamić). Trener: Marko Lozo.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (4-4-2): Debijađi – Filipović (od 74. Pobi), Markovina, Braun, Pinho (od 74. Perić) – Šutalo, Čavar, Išlić (od 74. Marić), Marković – Žutić (od 46. Lendrić), Zdunić (od 63. Čabrajić). Trener: Ivan Božić 6.

ŽUTI KARTONI: D. Topić (16), Pinho (50), Išlić (60).

IGRAČ UTAKMICE: Stephen Chinedu (Solin).

Solin je u 25. kolu na „domaćem“ terenu u Dugopolju nakon osam prvenstvenih utakmica ubilježio pobjedu. Bila je to prva službena pobjeda ove godine, jer su u međuvremenu poraženi i od Croatije u županijskom kupu, i prvi prvenstveni pogoci iz igre. Na raspoložene Modre naletio je Hrvatski dragovoljac, koji se ovim porazom zabetonirao na posljednjem mjestu koje izravno vodi u niži razred!

U taboru Modrih uz Jadro uoči ove utakmice upaljen je alarm, naročito nakon rezultatskog brodoloma u Bijelom Brdu, a spletom okolnosti uloga prvog vratara je dopala juniora Roka Marovića, rođenog 26. lipnja 2005. godine, a njegova pričuva je bio jedan mjesec mlađi Petar Dugeč. Čestitke Roku, jer mu je mreža ostala netaknuta, a veliko samopouzdanje u obrani Solina je donio povratak u momčad oporavljenog kapetana Matea Tomića. U slijedećem kolu na ovom stadionu igra se uvijek zanimljiv susjedski derbi Dugopolje – Solin, a bodovi su itekako važni obojici suparnika, jer 11. na ljestvici igra kvalifikacije za ostanak protiv drugog iz Druge NL.

U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, prijetili su gosti ali su domaćini imali izrazitije prilike, Vodanović u 14. i Topić u 25. minuti. Ipak pred odmor 1:0, klupski strijelac Stephen Chinedu je doveo Solinjane u vodstvo nakon što je Kušeta uposlio Ninčevića, a njegov ubačaj je Chinedu skrenuo nogom u suprotni kut! Na 2:0 povisio je branič Marko Novak-Stanko u 71. minuti, prethodio je ubačaj iz kuta nakon kojeg spretno iz drugog pokušaja iz gužve savladao nemoćnog vratara. Tri minute poslije svježi Luka Mamić potvrđuje pobjedu, nakon kombinacije Chinedua i Vodanovića, koji servira loptu u prostor Mamiću, a on u trku prebacuje istrčanog vratara, za 3:0!

IZJAVE TRENERA:

Trener Solina Marko Lozo, nakon mršavog boda iz tri utakmice pod njegovim vodstvom ostvarena je prva pobjeda, koju je komentirao:

– Moramo biti sretni, jer dobili smo veoma važnu utakmicu protiv konsolidiranog suparnika. Igračima sam rekao da nas čeka maraton od devet kilometara, i prvi smo učinkovito prebrodili. Djelovalo smo kompaktno kao jedno i zasluženo pobijedili. Ostvarili smo našu ideju, pobjedu koja nas diže, te se nadam da je iza nas ono loše.

Strateg Hrvatskog Dragovoljca Ivan Božić, nezadovoljan porazom svoje momčadi ali još ne potpisuje kapitulaciju:

– Solin smo kontrolirali prvo poluvrijeme. No, prvi gol smo skoro pa poklonili. Nažalost nismo mogli računati na Amoatenga i Vinogradca, što se osjetilo u napadu. Moramo se boriti do zadnje nade, jer nosimo ponosito ime, a ne ovako kako smo danas igrali.

Redoslijed Supersport Prve NL, nakon 25. kola: 1. Rudeš 55, 2. Vukovar 1991 46, 3. Cibalia 42, 4. Dubrava Tim kabel 32, 5. Orijent 1919 32, 6. Solin 32, 7. Dugopolje 30, 8. Croatia 30, 9. BSK 29, 10. Kustošija 28, 11. Jarun 28, 12. Hrv. dragovoljac 19.

Održana Redovna skupština kluba

Miroslav Delić, predsjednik NK Solin, sazvao je Redovnu sjednicu Skupštine NK Solin, koja se održala 5. travnja 2023. godine, u prostorijama Doma kulture Zvonimir u Solinu.

Predložene su i usvojene prve dvije točke dnevnog reda: Izviješće o radu kluba i financijsko izvješće kluba za kalendarsku 2022. godinu.

Točka dnevnog reda „razno“, odnosila se uglavnom na drugi dio prvenstvenog natjecanja prve momčadi u 1.NL, koja je u sedam utakmica osvojila samo jedan bod, uz gol razliku 1:18. Tako je NK Solin tada bio udaljen samo dva boda od 11. mjesta, koje vodi u kvalifikacije za ostanak sa drugoplasiranim klubom 2.NL! Na sreću u Dugopolju, na „domaćem“ terenu, Solin je pobijedio veoma važnu utakmicu protiv posljednjeg Hrvatskog Dragovoljca.

Nakon sjednice Skupštine održana je sjednica Izvršnog odbora kluba i sagledano je trenutno stanje uz potporu predsjedniku kluba Miroslavu Deliću, koji je zauzet zdravstvenim problemima u obitelji! Stoga će se na sljedećoj sjednici odrediti smjernice i zaduženja za predstojeće razdoblje.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.