|  |

Sport

MLADI NOGOMETAŠI SOLINA OSVOJILI 2.MJESTO NA MEĐUNARODNOM TURNIRU NA BRAČU

Od 7.do 9.travnja mladi nogometaši NK Solina natjecali su se na međunarodnom turniru u Postirama na otoku Braču.

2007.godište škole nogometa „Tonči Boban Bebi“ pod vodstvom trenera Kaje Kalinića pružilo je niz dobrih igara te su turnir u svom godištu zaključili na 2.mjestu.

Odigrali su mladi Solinjani u skupini 2-2 sa još jednim klubom iz Solina – Vranjičkim Omladincem, potom su sa visokih 12-0 slavili protiv Akademije Mladinić, i u posljednjem susretu u skupini slavili još jednom uvjerljivo sa 8-1 protiv Uranije iz Baške Vode.

U polufinalu su bili bolji od Dalmatinca iz Splita te slavili sa 3-2.

U finalu su izgubili od ekipe Bilog Asa sa 4-1, te su tako mladi Solinjani osvojili pehar i medalje za drugo mjesto.

Jedna individualna nagrada završila je također u Solinu, najboljim golmanom turnira proglašen je Solinov Josip Moro.

Boje NK Solina branili su na Braču: Pavao Smajić, Duje Milišić, Roko Mladina, Lovre Pletikosić, Josip Ninčević, Lovre Milišić. Kosta Tolo, Ante Grbeša, Ivan Pekić, Lovre Režić, Fran Režić, Josip Moro i trener Kajo Kalinić.

NK SOLIN – NA SLICI :

Stoje s lijeva na desno : Pavao Smajić, Duje Milišić, Roko Mladina, Lovre Pletikosić, Josip Ninčević, Lovre Milišić. Kosta Tolo i trener Kajo Kalinić.

Donji red s lijeva na desno : Ante Grbeša, Ivan Pekić, Lovre Režić, Fran Režić, Josip Moro.