|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

MALI NOGOMET: Poraz Solina protiv Dinama

Futsal Dinamo slavio nad Solinom 5:2. Plavi su mogli i uvjerljivije slaviti, ali hrabar otpor Solina spriječio je Dinamovce.

mnk solin

Dinamo je furiozno otvorio utakmicu. Već u drugoj minuti zabio je Sadat Ziberi, nakon sjajne akcije iz auta. Ziberi je time potvrdio odličnu formu, te dokazao da nije bez razloga izabran za Karlovačko – igrača kola nakon prošle utakmice protiv Alumnusa. Makedonac je bio nerješiva zagonetka za goste iz Solina, te je nakon prodora po krilu poslužio Hrvoja Penavu za drugi zgoditak. Penavi nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu i poduplati prednost Plavih. Ipak, Solin se do odmora vraća na gol zaostatka. Iz daljine je mrežu Bešlića pogodio bivši Dinamovac, Teo Kardum. S rezultatom 2:1 za Dinamo otišlo se na odmor.

U nastavku je Dinamo ubacio u brzinu više. Penava je iz odbijanca povisio na 3:1, a nakon toga je i Herceg imao šansu svladati Tomičića. Nakon prave opsade gola Solinjana, prvijenac je u Dinamovu dresu postigao i Douglas Reed.

Nadu je Solinu vratio kapetan Pjero Andrijašević u 34. minuti. Iz blizine je svladao Maloševca, koji je desetak minuta prije kraja zamijenio Bešlića na golu. U strijelce se do kraja upisao i Kristijan Grbeša. Grbeša je prije toga ispalio cijeli rafal po golu Solina, sijevalo je sa svih strana, ali lopta nije htjela u mrežu. Već je u prvoj minuti zatresao gredu, ali Tomičića je „savladao“ tek pred sam kraj.

Za kraj, vrijedi spomenuti kako navijači ni ovog puta nisu zaboravili vukovarskog heroja Blagu Zadru, kojem su zajedno s igračima skandirali na kraju utakmice. Neka mu je vječna slava i hvala!

Solin idućeg vikenda igra na domaćem terenu protiv MNK Split Tommy, 21.10.2016., 20:00h u Gradskoj dvorani na Bilankuši.