|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

JUDO: Solin najbolji na 15. po redu Salona Open

Ovu subotu 28. svibnja, 2016. održan je tradicionalni međunarodni 15. po redu Salona Open u sportskoj dvorani Bilankuša u Solinu u organizaciji judo kluba Solin.

Na natjecanju je sudjelovalo 642 natjecatelja iz 51 kluba iz 8 zemalja. Judo klub Solin je nastupio pod vodstvom trenera Dragana Crnova. Ukupno su osvojili 33 medalje od kojih su 7 zlata, 13 srebra i 13 bronci.

U ukupnom poretku klubova judo klub Solin osvojio je 1. mjesto sa ukupno 146 bodova, JK Kaštela osvojili su 2. mjesto sa 138 bodova, JK Pujanke osvojili su 3. mjesto sa 116 bodova, JK Dalmacijacement 4. mjesto sa 110 bodova i JK Dubrovnik 5. mjesto sa 93 boda.

Trener Dragan Crnov nakon turnira izjavio je, Iznimno sam zadovoljan veličinom i organizacijom turnira i s ponosom tvrdim da je ovaj turnir Salona Open izrastao u najjači turnir u Hrvatskoj. Što se tiče samih natjecatelja trener Crnov je jako zadovoljan sa osvojene 33 medalje iako smatra da nije bilo nekih ozljeda bili bi bogataiji za još koju medalju. Natjecatelji su pokazali izrazitu srčanost i tehničko znanje te su s pravom osvojili ekipni naslov na 15. Salona Openu. Nakon ovog turnira trener Dragan sa ekipom se okreće prema reprezentativnim akcijama i europskim kupovima za juniore.