|  |

Sport

JK Solin nastupio na Europskom kupu u Zagrebu

U subotu i nedjelju 11. i 12.03.2017. održan je Europski kup u Zagrebu na kojem su nastupili natjecatelji JK Solin. Na natjecanju je sudjelovalo 792 natjecatelja iz 31 države.

Natjecateljica judo kluba Solin Ana Viktorija Puljiz pod vodstvom trenera Dragana Crnova u kategoriji do 44 kg osvojila je 5. mjesto.

Prvo kolo je bila slobodna, u osmini finala pobjedila je Njemicu Nikitu Krieger, a  u četvrt finalu pobjedila je Mađaricu Timeu Kardos. U borbi za finale je dominirala nad Francuskinjom Lize Gateau ali u produžecima borbe gubi protiv protivnice.

Nakon iscrpljujuće borbe u polufinalu nije uspjela povratiti snagu te u borbi za broncu gubi od Talijanke Carlotte Avanzato. S ovim 5. mjestom osvojila je 20 dodatnih bodova na svjetskoj rang ljestvici i sada zauzima 33. mjesto. Ovim uspjehom je ostvarila normu za nastup na Svjetskom prvenstvu u Čileu i Europskom prvenstvu u Litvi.

I natjecatelj JK Solin Bruno Katić nastupio je u kategoriji do 90 kg te ostvario 2 pobjede i 2 poraza te osvojio 9. mjesto. Bruno se trenutno nalazi na 34. mjestu svjetske rang ljestvice.