|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

GIMNASTIKA 3. kolo kupa Hrvatske: GK Salto Solin zlatni u B programu

Ovu nedjelju, 01. listopada održano je III kolo kupa Hrvatske za A,B,C i D program u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici.

GK Salto je predstavljalo 29 gimnastičarki, i to 2 natjecateljice A programa, 11 natjecateljica B programa i 17 natjecateljica C programa, koje su ostvarile izvrstan rezultat pojedinačno i ekipno;

A program u kategoriji mlađih kadetkinja: Eli Pandža – 1. mjesto Mia Bezer – 2. mjesto.

B program: 2 ekipna zlata i jednu broncu u kategoriji mlađih kadetkinja, a pojedinačno u kategoriji kadetkinja Mia Cikatić je osvojila 2. mjesto, juniorke Pjerina Benussi i Dina Teklić uzele su zlato i srebro, dok su seniorke B programa zauzele postolje osvojivši zlato, srebro i broncu (Petra Labrović – 1. mjesto Nora Mudnić – 2. mjesto Ana Šangut – 3. mjesto).

Najmlađe natjecateljice C programa nisu mogle sakriti oduševljenje kada su se popele na postolje: Franina Benussi – 1. mjesto, Roza Bartulović – 2. mjesto i Tea Matulić – 3. mjesto. Zajedno sa svojim kolegicama, Marijom Jurić i Petrom Uvodić osvojile su i ekipno 1. mjesto.

Kod C kadetkinja izdvaja se rezultat  Marijete Đogaš, koja je osvojila 6. mjesto, a u toj kategoriji osvojena je i ekipna bronca.

Kod mlađih juniorki izdvojili smo 7. mjesto Lane Krstulović i 10. mjesto Sare Višić, a ekipno su cure osvojile 2. mjesto.

Naša C juniorka Leonarda Bašić uzela je drvenu medalju.

Ovo je natjecanje ujedno bilo i zadnja prilika za ostvarenje plasmana na državno natjecanje, koje će se i ove godine održati u Nedelišću, u SGC Aton.

Plasman za državno natjecanje izborilo je 16 natjecateljica: 1. Eli Pandža 2. Mia Bezer 3. Tonka Viculin – Jurić 4. Mia Cikatić 5. Pjerina Benussi 6. Dina Teklić 7. Marta Vrlić 8. Petra Labrović 9. Nora Mudnić 10. Ana Šangut 11. Franina Benussi 12. Roza Bartulović 13. Tea Matulić 14. Marijeta Đogaš 15. Lana Majstrović 16. Leonarda Bašić.