|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

Eli Pandža brončana na Međunarodnom gimnastičkom turniru “Laza Krstić i Marica Dželatović” u Novom Sadu

U Osnovnoj školi “Jožef Atila” u Novom Sadu od 08. do 10. prosinca, održan je Međunarodni gimnastički turnir “Laza Krstić i Marica Dželatović”, u organizaciji Sokolskog društva Vojvodina.

Sportski direktor ovog društva Jakob Matić ističe da je riječ o natjecanju koje po broju sudionika spada u najveće u Europi.

Na turniru su se natjecale gimnastičarke i gimnastičari iz Hrvatske, Srbije, Makedonije, Bugarske, Slovenije, Rumunjske, Malte, Danske, Grčke, Jordana, Cipra, Južnoafričke Republike i Izraela, a među njima i članovi GK Salto iz Solina;

Nora Mudnić, Pjerina Benussi, Eli Pandža i Mia Bezer.

Najveći rezultat ostvarila je Eli Pandža, koja se u finale na gredi plasirala na posljednjem mjestu, a u finalu stisnula zube i odradila vježbu dostojnu brončane medalje. Iza sebe ostavila je dvije predstavnice Bugarske, dvije predstavnice Srbije i svoju kolegicu iz GK “Vita” – Rijeka. Ovo je dosada najveći rezultat za “Salto” i nevjerojatan uspjeh i nagrada za naporan rad.

Nora Mudnić je u svojoj kategoriji osvojila 11. mjesto, a finale na gredi umaklo joj je za samo 0,10 bodova.

Pjerina Benussi je u III kategoriji osvojila 19. mjesto u višeboju, a na svojim dvjema najboljim spravama preskoku i tlu, osvojila je 14. i 16. mjesto.

Naša najmlađa natjecateljica, Mia Bezer, je u I kategoriji osvojila 54. mjesto u višeboju, a iznenadila 32. mjestom na preskoku.