|  |  |

Sport Sport

DINAMO OSVOJIO 1. MEMORIJALNI TURNIR PETAR KALINIĆ – KLIJA, HAJDUK TREĆI

GNK DINAMO ZAGREB – NK MARIBOR 3-0

Solin – Stadion Pokraj Jadra – Gledatelja 300 – Sudac : Antonio Krišto (Solin), 1.pomoćni : Alen Jakšić, 2.pomoćni Ante Buzov (oba Solin). Delegat : Pavle Marinković (Split).Strijelci : 1-0 Agić 43′, 2-0 Alghoul 52′, 3-0 Palić 75′.

GNK Dinamo : Čavlina, Mamić (20′ Miljanić), Kozina, Agić, Alghoul (60′ Mekić), Brodarić (68′ Heteši), Kušec, Palić, Duspara, Čarapina (49′ Brkić), Jozić. Trener : Poldrugač.

NK Maribor : Gorenjak, Bobarić (51’Žaler), Obreht, Sedej (55′ Turičnik), Krašović, Vipotnik, Penić, Džankić (49′ Medved), Rantuša, Poštrak (56′ Alhmajer), Verdnik (56′ Ciganović). Trener : Žurman.

Pred oko 300 gledatelja u finalu 1.memorijalnog međunarodnog turnira za dječake do 16 godina „Petar Kalinić Klija – Solin 2017” na stadionu Pokraj Jadra snage su odmjerili GNK Dinamo Zagreb i NK Maribor iz Slovenije.

Slavili su uvjerljivom i neočekivano visokom pobjedom Zagrepčani pod vodstvom trenera Dalibora Poldrugača rezultatom 3-0. Rezultat na poluvremenu bio je 0-0 a onda su početkom drugog poluvremena u samo 12 minuti zagrebački plavi riješili finale. Strijelci su bili: kapetan Tino Agić, Halid Alghoul i u samoj završnici utakmice Toma Palić.

GNK Dinamo plasirao se u finale pobjedom 2-0 nad domaćinom turnira Solinom u vrlo izjednačenom susretu, a Maribor je izbacio Hajduk u polufinalu rezultatom 4-3 u „ljepotici” turnira koja je ponudila nekoliko preokreta a splitski bijeli vodili su 2-0 i 3-2.

Velikom finalu turnira prethodila je utakmica za treće mjesto u kojoj su igrali domaćin turnira NK Solin i HNK Hajduk Split. Poveli su Solinjani zgoditkom Morena Vuškovića i imali nekoliko prigoda za 2-0, no Hajduk preokreće rezultat i slavi 2-1 zgodicima Domagoja Topića i Stipe Biuka, bivšeg igrača Solina.

Najboljim igračem turnira proglašen je dvostruki strijelac Vid Sedej, brzonogo desno krilo Maribora, a nagradu za najboljeg igrača primio je iz ruku Nikole Mora, U-21 reprezentativca i prvotimca GNK Dinamo, igrača koji je također potekao u omladinskoj školi NK Solina „Tonči Boban – Bebi”.

Četvrto mjesto osvojio je NK Solin a pehar kapetanu Solina Mariju Veljači uručio je voditelj omladinske škole NK Solin prof. Ante Boban. Pehar za treće mjesto uručio je Hajduku instruktor županijskog saveza SDŽ prof. Zdravko Marić. Osvajačima drugog mjesta Mariboru pehar je uručio predsjednik NK Solin Zvonimir Grubišić. Pehar koji ide u trajno vlasništvo GNK Dinamu uručio je zamjenik gradonačelnika Solina Tihomir Bečko, a prijelazni pehar predao je pobjednicima turnira sin pokojnog Petra Kaja Kalinić, trener mlađih kategorija u NK Solin, ujedno i organizator turnira.

U nedjelju ujutro na sam dan finala položeni su vijenci i zapaljene svijeće na posljednjem počivalištu pokojnog Petra na solinskom novom groblju. Turniru su u dva dana nazočila brojna poznata nogometna imena: Nikola Moro, Ivan Gudelj, Mario Carević, Mate Bilić…Ovaj međunarodni turnir trebao bi u budućnosti postati tradicionalan.