|  |

Vijesti

DALMACIJA ULTRA TRAIL: Solinjanin Ante Bubić treći u utrci na 20 km

Ovog vikenda održana je prva manifestacija pod nazivom “DALMACIJA ULTRA TRAIL” koja se održavala na velikom prostoru Dalmacije. Utrošeni su tisuće radnih sati u ovaj projekt, uključene lokalne samouprave, planinarska društva,  turtističke zajednice i angažirano preko 200 volontera!

Događaj se sastojao od 4 utrke: na 165km, 110km, 60km i 20km, a sudjelovalo je oko 350 natjecatelja iz cijelog svijeta! Na najdužoj stazi od 165 km koja je startala iz Omiša u petak 22.10. u 13:00 sati, dio staze prolazio je i kroz naš lijepi Solin, pa su trkači trčali šetnicom uz Gašpinu Mlinicu, pokraj Doma Kulture Zvonimir (gdje je bila i okrepna i kontrolna stanica), preko šetnice Gospe od Otoka, pa sve preko Salone i amfiteatra preko sv. Kaje do Kozjaka pa dalje do Planinarskog doma Putlja. Zatim se trčalo preko Blaca, da bi se preko Klisa, Mravinaca i Kučina trčalo preko Mosora prema Omišu.

– U pripremnom razdoblju na stazi kroz Solin, za te potrebe uz suradnju sa Cemexom, očišćen je komunalni otpad na rubovima kave u Srednoj Strani prema Kozjaku, komunalni redari Solina pročistili su vatrogasni put prema “Piramidi” na Kozjaku, te sve prema vatrogasnom putu prema PD Putlju, a prijatelji iz PD Sv. Jure su očistili, označili i trasirali preko 20 km staze te se za istu brinuli za i poslije utrke! Ovim putem zahvaljujemo svima na pomoći, kao i mještanima koji su bodrili trkače za vrijeme utrke te im nudili osvježenje na tom putu, kazao nam je Ante Bubić učesnik utrke na 20km i dio organizacijskog tima Dalmacija Ultra Trail.

Utrku od 165km prvi je svladao Slovenac Toni Vencelj u vremenu od 22:39:24 sata, dok je prva žena bila Talijanka Francesca Canepa s vremenom od 25:50:14 sati.

Na utrci od 110 km, koja je startala iz Klisa u petak u 21:00 sati, pobijedio je Omišanin Duje Lekšić – Crv s vremenom od 13:21:07, dok je kod žena slavila Slovenka Klara Bajec s vremenom od 18:29:53.

Zlato na utrci od 60 km otišlo je Poljaku Pawełu Krawczyku koji je to prešao za 5:16:02, dok je kod žena slavila Poljakinja Anna Kącka s vremenom od 6:13:11.

Na utrci od 20 km slavio je Ivan Vlaić  s vremenom od 2:05:53, dok je kod žena slavila Novozelanđanka Angela Waters sa vremenom od 2:18:00. Naš Solinjanin Ante Bubić osvojio treće mjesto s vremenom od 2:19:27.