|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

Ana Viktorija Puljiz brončana na Europskom juniorskom kupu

U nedjelju 20.6. održan je Europski juniorski kup u Sarajevu gdje je solinjanka Ana Viktorija Puljiz osvojila brončanu medalju.

Puljiz se vratila na tatami nakon neugodne ozljede mišića noge, a nakon ippona protiv Španjolke Insua Iglesias, za polufinale se borila protiv Mađarice Keller, koja je prošla dvojbenim ipponom. U repasažu je Puljiz u «golden scoreu» ipponom svladala Azerbajdžanku Aliyevu, nakon što su u prve četiri minute obje judašice upisale po wazari. Do bronce je studentica prava pobijedila wazarijima dvije Nizozemke, prvo Van de Meeberg, a u finalnom bloku Maats.

Trener Dragan Crnov je izjavio:” Izrazito sam zadovoljan sa medaljom Ane Viktorije Puljiz u Sarajevu, pokazivala je malu nesigurnost u borbama što je normalno zato što je imala ozljedu puknuća mišića i tek se nedavno vratila u puni trenažni proces tako da je to bilo sasvim normalno za očekivati. Sada nastavljamo sa pripremama te očekujemo nove europske kupove sredinom i krajem 7. mjeseca gdje ćemo osvajati bodove za svjetsku ranking ljestvicu juniorsku a Prvenstvo Europe i Prvenstvo svijeta nas očekuje u 9. i 10. mjesec u Luksemburgu i Italiji.”