Sport Sport ZP Izdvojeno

3. HNL JUG – 8. kolo: Četiri pogotka Mislava Peze

Mislav Pezo – HNK Sloga – Snimio Miro Podrug

SLOGA – JUNAK 5:2

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 250. Sudac: Jelena Pejković (Split). Pomoćni sudci: M. Pavić i D. Sarić. Četvrti: Znaor. Delegat: Škorput.

STRIJELCI: 0:1 – Cikojević (14), 1:1 – Pezo (24), 2:1 – Pezo (27), 3:1 – Pezo (Pezo (29), 4:1 – Pezo (44), 4:2 – Jandrek (50), 5:2 – Marović (78-11m).

SLOGA-MRAVINCE: Brdar, Bratim (od 46. Boban), Andabak, Boljat, Boko (od 85. Valenti), Gotovac (od 60. Pranjić), Marović, Romić, Pezo (od 85. Blažević), Vekić (od 74. Katić), Vuković.

Trener: Boris Pavić.

JUNAK: Jozak, Ivanišević, Cikojević (od 86. Držak), Vrdoljak, Maganić (od 56. Vučković), Bakić, Rončević, Manenica, Markovina, Bilić, Jandrek(od 77. Romac).

Trener: Dario Sablić.

IGRAČ UTAKMICE: Mislav Pezo

I nakon osmog kola Sloga je jedini neporaženi klub na trećeligaškom jugu. Početnu inicijativu i rano vodstvo Sinjana Mravinčani su okrenuli u svoju uvjerljivu pobjedu, a junak utakmice je Mislav Pezo sa svoja četiri uzastopna pogotka u prvom dijelu utakmice, i pitanje pobjednika je bilo riješeno do odmora.

Poveli su gosti u 14. minuti preko Josipa Cikojevića, vratar Brdar je odbio prvi udarac a kod drugog je pokleknuo. Poravnao je Mislav Pezo u 24. minuti, lijepo se izborio za udarac i sa 17 metara prizemnim udarcem pogodio kut. Tri minute poslije ubačaj Vekića a Pezo s iste pozicije pogađa isti kut, za 2:1. Tek što se krenulo s centra Pezo posprema odbijanac nakon udarca Marovića, a pred odmor također iz blizine pogađa za 4:1.

Na početku nastavka Jandrek vrača nadu Sinjanima, udarcem s desetak metara pogađa kut, 4:2. Konačan rezultat, 5:2, postavio je topnik Sloge Mario Marović iz kaznenog udarca, a prethodio je prekršaj nad Mislavom Pezom, koji je ranijom zamjenom zaslužio pljesak za izvedbu i četiri pogotka.

Miro Podrug

Poslao sam dvije fotke preko Whatsappa

(Četvorostruki strijelac Mislav Pezo nakon utakmice u Mravincima)

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.