|  |

Sport

3. HNL JUG – 20. kolo: Mravinčani poboljšavaju gol razliku

SLOGA-MRAVINCE – OSK 5:0

MRAVINCE – Igralište Glavica. Bez gledatelja. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) 7. Pomoćni sudci: Katuša i Štampalija. četvrti: Bilušić. Delegat: Gleđ.

STRIJELCI: 1:0 – Copić (20), 2:0 – Boban (70), 3:0 – Norac-Kevo (75/ag), 4:0 – Marović (80), 5:0 – J. Vladović 82).

HNK SLOGA: Šolić, Beović (od 46. Boko), Gusić, Boljat, Gotovac (od 65. Ninčević), Katić (od 71. Boban), Marović, Romić, Pezo, Copić (od 77. J. Vladović), Vuković.
Trener: Boris Pavić.

NK OSK: Cvrlje, Barač, M. Bašić, I. Bašić (od 70. P. Bašić), J. Tomašević, Romac, R. Tomašević (od 52. Katić -, od 78. Katunarić -), Spajić, Norac-Kevo, Mihanović, Kuliš.
Trener: Petar Bašić.

CRVENI KARTON: Marko Bašić (54. – drugi žuti).
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Copić.

Mravinčani su se raspucali nakon dva sušna kola i podigli se na prvenstvenoj ljestvici. Uvjerljivo su savladali Otočane, koji su u prvom poluvremenu bili ravnopravni. U 3. minuti Roko Tomašević nije iskoristio dar domaće obrane, neometan s 10 metara pucao je pokraj lijeve stative vratara Šolića. Nakon toga vrijedi zabilježiti ubačaj mladog Luke Gotovca i udarac glavom Marija Marovića, tik pokraj stative.
U 20. minuti, nakon ubačaja Ante Vukovića iz kuta Slogu je doveo u vodstvo europogotkom mladi Tomislav Copić škaricama preko glave s oko 16 metara, pogodio je donji lijevi kut nemoćnog Andrije Cvrlje, Zaslužio je pljesak. U 34. minuti Mislav Pezo je udarcem pokraj stative završio tečnu akciju domaćina.
U nastavku domaćini su krenuli nešto silovitije, a u 54. minuti gosti nastavljaju sa 10 igrača, Marko Bašić je zaradio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Marovićem u kontri i izglednoj prilici za pogodak.
U 62. minuti svježi Ivo Boban je povisio vodstvo na 2:0, na ubačaj Mislava Peze pravovremeno je reagirao i glavom pogodio cilj. Što je vrijeme odmicalo to su Slogaši billi uvjerljiviji koristeći i brojčanu nadmoć.
U 75. minuti je kapetan gostiju Ivan Norac-Kevo loptu skrenuo u vlastitu mrežu nakon ubačaja Marija Marovića, koji se u 80. minuti upisao u listu strijelaca nakon ubačaja Miroslava Ninčevića. Točku na „i“ stavio je još jedan svježi igrač Josip Vladović, bio je ovo njegov seniorski prvijenac za Slogu. Visoka pobjeda je veliki vjetar u leđa igračima trenera Pavića pred susjedski derbi u Parku mladeži!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.