|  |  |

Sport Sport

3. HNL JUG – 15. kolo: SLOGA – VODICE 1:1

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle) 7. Pomoćni sudci: M. Trković i Kukulj. Četvrti: C. Vrdoljak. Delegat: Bebić.

STRIJELCI: 0:1 – Andabak (14-ag), 1:1 – Marović (79).

SLOGA-MRAVINCE: Brdar 6,5, Blažević 6,5 (od 74. Copić -), Andabak 6, Boko 7, Gotovac 6,5 (od 74. Valenti 6), Katić 6 (od 66. Pranjić 6), Boban 6, Marović 7, Romić 6, Pezo 6,5, Vekić 6.

Trener: Boris Pavić 6,5.

VODICE: Mihaljević 7, Ledenko 6, Spahija 6,5, Fuštin 6,5 (od 90. Strize -), Prpić 6, Španja 6, Zec 6, Markota 6, Petričević 6,5, Gulam 6 (od 55. Alispahić 6), Celić 6.

Trener: Elvis Asić 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Mihaljević.

Vodičani su uspjeli iščupati bod u Mravincima protiv boljeg ali neefikasnog domaćina. Premda su oba pogotka postigli domaćini jednog u vlastitu mrežu a jednog u suparničku, junak utakmice je vratar gostiju Marko Mihaljević.

Već u 3. minuti Katić iskosa puca, vratar je savladan, no lopta je prošla tik pokraj suprotne stative. U jeku napada domaćina, u 14. minuti gosti imaju priliku, udarac Prpića vratar Brdar odbija u korner, a nakon ubačaja domaći branič Andabak u skoku glavom skreće loptu u vlastitu mrežu, 0:1! Domaći nastavljaju inicijativom, u 27. minuti udarac Katića zaustavlja vratar Mihaljević, a nedugo zatim Marović iz okreta puca pokraj vrata. U 41. lijepu akciju Sloge, ubačaj Boke a Pezo glavom puca tik pokraj stative. Gosti su do odmora uspjeli sačuvati svoju mrežu.

I u nastavku bolji domaćini. Kanonadu je prvi započeo Romić iz slobodnog udarca, Mihaljević brani. U 55. čak četvorica domaćih igrača je isprobalo udarac, no ne pogađaju cilj! Napokon poravnanje preko golgetera Marovića, koji je izvrsno reagirao na ubačaj Boke, 1:1. Kad se očekivalo da će gosti pokleknuti, Mihaljević je zaključao svoju mrežu zajedno sa suigračima, i gosti osvajaju bod kod favorita ove utakmice.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.