|  |

Sport

1.ŽNL Split, 1. kolo: SLOGA – POSTIRE-SARDI 1:1

sloga-postira

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 150. Sudac: Kristijan Kuduz (Vrlika) 5,5.

STRIJELCI: 1:0 – M. Marović (15), 1:1 – Šiško (62).

SLOGA (M): Samardžić 6, Gizdić 6 (od 55. Ćićerić – od 80. Jerković -), Sadlar 6, Mikas 6,5, Mario Kapitanović 6,5, Sunara 6, Maloča 6,5, Kordić 6 (od 63. Mateo Kapitanović -), Barač 7, M. Marović 7.
TRENER: Siniša Jalić 6.

POSTIRA-SARDI: Vlahović 6, Dujmović 6, Šantić 6, Šiško 7, M. Matulić 6, Baković 6, J. Matulić 6,5 (od 83. Božinović -), N. Lukić 6 (od 59. Glavinić 6), Mićanović 6,5, Bajić 6, T. Matulić 6 (od. 70. L. Lukić -).
TRENER: Michael Šerić 6,5.

U pravoj prvenstvenoj utakmici Sloga je bila bliže pobjedi, no na kraju jedan bod odlazi na Brač. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i inicijativu u 15. minuti pretvorila u vodstvo, kad je lijepi ubačaj iskusnog Ante Baraća, Mario Marović neometan s pet metara pogodio glavom kut vratara Mateja Vlahovića. Sloga je tada bila bolja momčad, a u 20. minuti sudac Kuduz je mogao dosuditi kazneni udarac za Slogu, kada je srušen Mario Marović. Pred odmor gosti se bude i u 35. minuti iz lijepe akcije pogađaju vratnicu.

U drugom dijelu Bračani su uspostavili ravnotežu, a u 62. minuti dolaze i do pogotka. Iz slobodnog udarca s oko 20 metara silovito je tukao Hrvoje Šiško u lijevi kut domaćeg vratara Marijana Samardžića, 1:1. Do kraja utakmice u otvorenoj igri Sloga ima priliku za pobjedu, u 89. minuti Marovićev udarac zaustavlja vratnica!

izvor(i): Grad Solin