|  |

Sport

1.HMNL | Solin – Split Tommy 2:6

Split-Tommy-FC-660x330

U susretu 4.kola 1.HMNL Split Tommy je slavio na gostovanju u solinskoj Bilankuši rezultatom 2:6! Uz sve probleme s kojima su se poslijednje vrijeme suočavali, Solinjani su ostavili vrlo dobar dojam, ali protiv brojnije i kvalitetnije momčadi gostiju se nije moglo više. Split je osvojio očekivana 3 boda, dok Solinu ostaje nada da se uz ovakav pristup i maksimalno zalaganje može do bodova protiv nešto slabijih protivnika.

Delegat: Miroslav Dugeč

SOLIN: Stipe Tomičić, Hrvoje Juras, Stjepan Povijač, Teo Kardum, Marin Vučemilović-Grgić, Pjero Andrijašević, Valerije Jurić, Frane Polić, Vedran Duvnjak, Ivica Jurić, trener: Ante Juras

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Josip Jakovljević, Ante Crnjac, Saša Babić, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Stjepan Perišić, Mario Taći, Filip Kosor, Žarko Luketin, trener: Victor Garcia Acosta

STRIJELCI: 0:1 Jakovljević (3′), 0:2 Taći (10′), 0:3 Rodriguez Cruz (14′), 1:3 Juras (17′), 1:4 Rodriguez Cruz (28′), 2:4 Andrijašević (32′), 2:5 Jakovljević (39′), 2:6 Rodriguez Cruz (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 8 (3+5); Split Tommy 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Povijač (18′), Tomičić (19′), Juras (33′) – SOLIN; Babić (34′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Jesus Rodriguez Cruz (SPLIT TOMMY)

KOMENTAR UTAKMICE:
Splićani su na Bilankuši osvojili očekivana 3 boda, no moramo konstatirati kako su Solinjani pružili vrlo dobar otpor. Već u 1.minuti bilježimo prvu veliku priliku kada udarac Rodrigueza Cruza vratar Tomičić odbija u vratnicu! Inicijativu su Splićani naplatili pogotkom u 3.minuti kada Jakovljević jednu odbijenu loptu sa 3-4 metra zabija u gol za 0:1! Nakon toga se bude domaći, te bilježimo razdoblje njihove bolje igre u kojem propuštaju 3 izgledne situacije za postizanje zgoditka. U 5.minuti domaći su lijepo odigrali kontru 3 na 2, no Jukić brani udarac Vučemilovića s lijeve strane. U 7.minuti Kardum izlazi sam pred vratara Jukića koji još jednom lijepo brani, a u slijedećoj minuti Jukić je još jednom uspješniji od Vučemilovića koji ne uspijeva zabiti iz izgledne situacije. Promašaji domaćih kažnjeni su u 10.minuti kada Ćorluka lijepo proigrava Taćija na lijevoj strani, a Taći zabija pod gredu iznad glave vratara Tomičića za 0:2! U 14.minuti ponovno se trese mreža domaćina. Ne odveć opasan udarac Rodrigueza Cruza s lijeve strane vrataru Tomičiću se nespretno od noge odbija u vlastitu mrežu za 0:3! No domaći se ne predaju. U 17.minuti Juras sjajno prolazi kroz sredinu sa svoje polovice, prolazi dvojicu suparničkih igrača i zabija pored Jukića za 1:3! Mogli su domaći u poslijednjim sekundama prvog poluvremena doći do minimalnog zaostatka, no Kardum s vrha kaznenog prostora neometan puca preko gola. Na odmor su gosti otišli s prednošću 1:3!
U nastavku igra nije bila toliko sadržajna, a vrijedi spomenuti i kako je u nekoliko navrata zaiskrilo na terenu nakon nekoliko nepotrebno oštrih startova koje je sudački dvojac tolerirao. U 28.minuti gosti su lijepo izigrali obranu domaćih, a Jesus na dodavanje Perišića zabija za 1:4! U 32.minuti Tomičić dugom loptom proigrava Andrijaševića, vratar Jukić je neoprezan u izlasku, a Andrijašević to koristi i glavom zabija za 2:4! Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice. Igrala se 39.minuta kada Grcić s desne strane oštrim proigravanjem na drugoj vratnici pronalazi slobodnog Jakovljevića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:5, da bi svoju vrlo dobru večer hattrickom u poslijednjoj minuti za konačnih 2:6 “začinio” Rodriguez Cruz. Na koncu uvjerljiva pobjeda Splićana, premda do pobjede nisu došli tako lako…